Wybór, aby wprowadzić królika do swojego domu i życia jest bardzo szczególny, naprawdę! Podczas gdy możesz myśleć o wszystkich zabawach, które Ty i Twój nowy futrzany przyjaciel będziecie mieć przez następne 10 lat, równie ważne jest, aby zastanowić się, jak zacząć wszystko dobrze.

Podczas gdy koty i psy mogą wymagać minimum specjalistycznego sprzętu, króliki potrzebują więcej zaopatrzenia i rozważań, aby poczuć się naprawdę mile widziane w Twoim domu. Ponieważ w naturze są one zwierzętami drapieżnymi, im bardziej komfortowo i bezpiecznie możesz pomóc im poczuć się w Twoim domu, tym więcej miłości i czułości Ci oddadzą.

Jak więc możesz zabrać się za przygotowanie swojego domu, aby Twój królik czuł się w nim jak najbardziej przytulnie, jednocześnie upewniając się, że nie będzie szalał po kablach komputerowych? W tym artykule zebraliśmy listę wszystkiego, co musisz mieć w swoim domu przed przybyciem królika, od jedzenia, poprzez schronienie, aż po królicze zabezpieczenia dla Twojego domu.

Jeśli jesteś gotowy wziąć na siebie obowiązki właściciela królika, możesz w zamian otrzymać dekadę oddanego towarzystwa. Gotowy? Więc zaczynajmy!

Klatka lub domek

Kryta budka lub inne odpowiednie pomieszczenie to miejsce, w którym Twój królik będzie spędzał większość czasu śpiąc, jedząc i korzystając z łazienki. Z tego powodu zalecamy zainwestowanie w domek, który jest wystarczająco duży, aby Twój królik mógł w nim rosnąć i zawiera miejsce na wszystkie niezbędne akcesoria.

Pojemnik na odchody i ściółka

Podczas gdy istnieją wyszukane kuwety o wszystkich kształtach i rozmiarach, które można wykorzystać do zaspokojenia potrzeb łazienkowych królika, my najbardziej preferujemy te zaprojektowane tak, aby pasowały do narożników, które mają wysokie oparcia.

Unikaj wszelkiego rodzaju zapachowych ściółek, jak również wszystkiego, co ma chemiczne zbrylenie. Zamiast tego wybierz papierowe granulki z recyklingu, aby upewnić się, że Twój królik nie zostanie skrzywdzony przez wybrany przez Ciebie żwirek.

Butelka z wodą

Wiszące butelki na wodę ułatwiają utrzymanie dobrego nawodnienia Twojego królika nawet w najgorętszych miesiącach letnich.

Podajnik siana i siano

Króliki są szczególnie zainteresowane możliwością jedzenia siana podczas robienia kupy. Jest to zrozumiałe, ponieważ dzikie króliki oznaczają swoje terytorium w norze swoimi odchodami. Aby upewnić się, że Twój królik je dużo świeżego, pożywnego siana, zainstaluj podajnik siana w zasięgu ust od swojej kuwety.

Miska na jedzenie

Bogata w składniki odżywcze karma jest niezbędnym dodatkiem do diety Twojego królika, dostarczając mu zrównoważoną ilość białka, błonnika i węglowodanów. Pomyśl o misce z dużym dnem, ponieważ króliki bardzo lubią rozrzucać swoje jedzenie wszędzie, jeśli tylko mają taką możliwość.

Zabawki do żucia

Czy wiesz, że króliki muszą regularnie żuć twardy, włóknisty materiał, aby ich zęby nie rosły za bardzo? Chociaż może być kuszące, aby złościć się na swoje nowe zwierzę za bieganie pyskiem po listwach przypodłogowych, robią to, aby nie skończyć z poważnymi problemami z zębami.

Świeże warzywa

Świeża, liściasta zielenina powinna stanowić stałą część diety Twojego królika. Codzienna porcja ciemnych liści jest idealna, aby dostarczyć królikowi niezbędnych witamin i minerałów.

Dla Twojego domu

Twój własny komfort i spokój ducha są równie ważne jak komfort Twojego królika. Ponieważ króliki tak bardzo lubią znajdować nowe rzeczy do gryzienia i kopania w Twoim domu, zebraliśmy listę materiałów zabezpieczających króliki, które ułatwią Ci życie (i sprawią, że Twój królik będzie zdrowszy).

Obcinaczki do paznokci

Okresowo musisz przycinać paznokcie swojego królika, aby były zdrowe, spokojne i nie drapały podłóg.

Szczotka specyficzna dla królika

Wyjątkowe futro królików wymaga delikatniejszej szczotki niż ta, którą można znaleźć na półce w sklepie. Zaleca się, aby pielęgnować
naszego królika co najmniej raz w tygodniu, a w sezonie linienia często nawet codziennie.

Nosidełko dla zwierząt i ręczniki

Niezbędny podczas wszelkich wycieczek do weterynarza, dość duży transporter dla zwierząt pomoże Twojemu królikowi poczuć się mniej ograniczonym i bardziej komfortowym.

Bramki dla niemowląt

Szczególnie podczas szkolenia ściółkowego Twojego nowego królika, musisz mieć możliwość odgrodzenia pewnych obszarów domu.

Ochraniacze przewodów

Ze swoim zamiłowaniem do przegryzania korzeni, wiele królików równie chętnie pomyli zabłąkany przewód elektryczny z kawałkiem drzewa. Aby zapobiec temu niefortunnemu obrotowi spraw, użyj plecionej osłony na wszystkie nisko położone przewody elektryczne.

Podsumowanie

Zaangażowanie się w opiekę nad królikiem wymaga pewnych kosztów z góry, ale ich rzeczywista dzienna opieka jest często znacznie mniejsza niż kotów czy psów. Dając im dużo siana i wody, codzienne porcje karmy i zieleniny oraz dużo miejsca do ćwiczeń, będą żyć szczęśliwie i zdrowo. Tylko nie skąp na podjęcie kroków w celu zabezpieczenia domu przed królikami, w przeciwnym razie króliczek może pomylić laptopa z zabawką do żucia!