Wzrost:53 – 63 cm
Waga:24 kg– 31 kg
Żywotność:9 – 13 lat
Kolory:Biały, płowy, pręgowany
Odpowiedni dla:Aktywne rodziny, domy z podwórkami
Temperament:Zabawowy, aktywny, czuły

Bardzo trudno jest znaleźć osobę, której obce są boksery. Boksery są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych psów ze względu na swój unikalny wygląd i figlarny charakter. Rasa ta jest kochana i bardzo rozpoznawalna z dobrych powodów, a były one w ten sposób od czasów panowania Asyryjczyków w 2000 r. p.n.e.

Dziś współczesny bokser jest znany ze swojego figlarnego, kochającego i czułego usposobienia. Są one również bardzo inteligentne i czujne, co czyni je doskonałym wyborem dla psów przewodników. Oczywiście, nie są one całkowicie łatwe w szkoleniu i opiece. Przede wszystkim, szkolenie wymaga dużo ciężkiej pracy, a rasa wymaga dużo ćwiczeń.

Mimo to, Boksery są wspaniałą rasą z wielu powodów. Możesz dowiedzieć się, czy szczeniak Boksera jest dla Ciebie odpowiedni, czytając ten artykuł. W tym przewodniku powiemy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć wcześniej przed wyborem Boksera. Chociaż ta rasa jest świetna dla wielu, to z pewnością nie jest świetna dla wszystkich.

Kontynuujmy, aby dowiedzieć się, czy Bokser może pasować do twojego domu, czy też powinieneś wybrać inną rasę.

Szczenięta boksera – zanim przyniesiesz do domu…

3 mało znane fakty o bokserach

Boksery mają starożytne korzenie.

Boksery są jedną z najpopularniejszych obecnie ras i wydaje się, że od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Eksperci uważają, że mają one przodków, którzy sięgają 2000 lat p.n.e. około czasów Asyryjczyków. Przodkowie ci byli wykorzystywani w wojnach.

Z czasem potomkowie Bokserów byli wykorzystywani do polowań na niedźwiedzie, jelenie i dziki. To spowodowało, że stały się one bardzo popularne w Europie kontynentalnej. W rzeczywistości to właśnie w Niemczech wyhodowano Boksery, które znamy dzisiaj. Stamtąd Boksery rozprzestrzeniły się na cały świat.

Boksery są często psami służbowymi.

Kiedy większość ludzi myśli o Bokserach, często myślą o agresywnych psach, którym nie można zaufać. Chociaż jest to prawdą w przypadku poszczególnych bokserów, nie jest to prawdą dla całości. W rzeczywistości, Boksery są często używane jako psy służbowe, ponieważ są czujne, inteligentne i miłe.

Bardziej szczegółowo, Boksery są zazwyczaj używane jako psy przewodniki dla niewidomych. Są one również wykorzystywane przez ludzi, którzy cierpią na epilepsję. Psy te są na tyle inteligentne, że potrafią zaalarmować w przypadku nadchodzącego napadu.

Są one ulubieńcami celebrytów.

Bokserki są popularne wśród wielu osób, w tym celebrytów. Na przykład Humphrey Bogart i Lauren Bacall oboje kochali boksery. Ta sławna para otrzymała boksera o imieniu Harvey jako prezent ślubny. W rzeczywistości można zobaczyć Harveya na wielu zdjęciach reklamowych tych par. Podczas swojego małżeństwa Bogart i Bacall nabyli również dwa kolejne Boksery, nazwane Baby i George.

Temperament i inteligencja boksera

Boksery są bardzo zabawne, czułe i inteligentne. Ten temperament i inteligencja sprawiają, że są idealne dla aktywnych rodzin, w tym tych z dziećmi. Jeśli dostajesz Boksera jako szczeniaka, będziesz szczególnie chciał mieć dużo czasu, aby wyszkolić go poprawnie.

Czy te psy są dobre dla rodzin? 👪

Bokserki to wspaniałe psy dla rodziny. Kochają ludzi, a szczególnie uwielbiają bawić się ze swoimi właścicielami. Mimo że ten pies może być duży, mają tendencję do bycia naprawdę łagodnymi i figlarnymi wokół dzieci. To czyni je idealną rasą dla rodzin.

Oczywiście, wczesna socjalizacja jest kluczem do uzyskania Boksera, który jest odpowiedni dla dzieci i innych członków rodziny. Boksery mogą być nieśmiałe, podczas gdy inne mogą być agresywne. Wczesna socjalizacja aklimatyzuje je do członków rodziny i obcych.

Nawet jeśli socjalizujesz swojego Boksera od wczesnego wieku, nadal ważne jest, aby uspołecznić każdą zabawę między małymi dziećmi a bokserami. Nawet jeśli bokser jest godny zaufania, dziecko może przypadkowo zrobić coś, co psy postrzegają jako agresywne lub denerwujące. Nadzoruj zabawę, aby wszyscy byli bezpieczni i szczęśliwi.

Czy ta rasa dogaduje się z innymi zwierzętami?

Jednym z minusów bokserów jest to, że nie są one najlepszą rasą pod względem socjalizacji psów. Chociaż bokserzy mają tendencję do kochania ludzi, mogą być dominujące i agresywne wokół innych psów, zwłaszcza psów tej samej płci. Wczesna socjalizacja może pomóc utrzymać to zachowanie na dystans, ale nie działa ze wszystkimi.

Więcej, Boksery nie są świetną rasą, jeśli chodzi o dogadywanie się z innymi zwierzętami. Boksery mają instynktowną chęć gonienia i zabijania. Może to okazać się śmiertelne dla małych zwierząt, takich jak koty. Ta cecha jest jeszcze trudniejsza do wytrenowania. Najlepiej unikać wprowadzania Boksera do gospodarstwa domowego z małymi zwierzętami.

Można wprowadzić Boksera do gospodarstwa domowego z innymi psami, o ile zachowamy ostrożność. Psy przeciwnej płci zwykle dobrze się dogadują. Można również połączyć Boksera z bardzo nieagresywną lub niedominującą rasą, taką jak Beagle.

Rzeczy, które warto wiedzieć posiadając boksera:

Posiadanie Boksera może być ciężką pracą, zwłaszcza jeśli chodzi o ćwiczenia i trening. Poza tym, boksery są stosunkowo łatwe w opiece, jeśli chodzi o jedzenie i pielęgnację.

Wymagania dotyczące żywności i diety 🦴

Bokser może jeść od 2 do 5 kubków jedzenia dziennie. Szczenięta i mniejsze bokserki potrzebują od 2 do 4 kubków dziennie, natomiast dorosłe duże samce prawdopodobnie będą potrzebowały od 4 do 5 kubków dziennie. Dokładna ilość karmy, którą podajesz bokserowi zależy od jego wielkości i poziomu aktywności. Możesz zapytać swojego lekarza weterynarii, jaką ilość karmy zalecają dla Boksera.

Karm swojego Boksera tylko wysokiej jakości karmą dla psów, która jest wykonana z białka zwierzęcego. Powinna ona również zawierać bardzo mało węglowodanów i wypełniaczy.

Aktywność 🐕

Jedną z trudniejszych części posiadania Boksera jest to, że wymagają one dużo aktywności i ćwiczeń. Te psy potrzebują co najmniej jednej godziny ciężkich ćwiczeń dziennie, jeśli nie więcej. Zwykły spacer po parku nie wystarczy dla psa tego typu.

Najlepiej spacerować energicznie lub uprawiać jogging z bokserami, aby utrzymać je w dobrym zdrowiu. Dodatkowo zapewnij im duże podwórko z ogrodzeniem, aby mogły samodzielnie biegać i bawić się. Nadzorowanie zabaw między dziećmi a bokserem może być świetnym sposobem na wyładowanie energii psa.

Szkolenie 🎾

Innym obszarem, w którym Boksery są trudne, jest szkolenie. Boksery są naprawdę inteligentne, co oznacza, że potrafią dość szybko przyswoić sobie sztuczki i polecenia. Problem polega na tym, że Boksery są stale w ruchu. Z tego powodu może być trudno uzyskać ich uwagę, aby trenować je w pierwszej kolejności.

Najlepszym sposobem na szkolenie Boksera jest rozpoczęcie go w młodym wieku. O wiele łatwiej jest wyszkolić szczeniaka Boksera niż dorosłego. Dodatkowo używaj dużo pozytywnych bodźców, takich jak smakołyki i pochwały. Nie używaj negatywnych bodźców, ponieważ może to przestraszyć psa i uczynić go agresywnym.

Pielęgnacja✂️

Ponieważ Boksery potrzebują dużo ruchu i treningu, prawdopodobnie oddychasz z ulgą słysząc, że nie wymagają one wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Ten pies ma naprawdę cienką sierść, która nie jest szorstka. Nie zrzuca też bardzo często sierści. Oznacza to, że nie będziesz musiał szczotkować ani kąpać Boksera, chyba że wpadnie w coś, w co nie powinien.

Zdrowie i kondycja 🏥

Boksery są uważane za stosunkowo zdrowe psy, ale istnieją elementy, na które należy zwracać uwagę. Niektóre z nich są bardziej poważne niż inne.

Drobne uwarunkowania

  • Infekcje ucha
  • Skaleczenia i zadrapania podczas zabawy

Poważne uwarunkowania

  • Stenoza aortalna
  • Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory
  • Głuchota

Samiec vs Samica

Boksery to rasa, która z pewnością posiada różnice wynikające z płci. Jak wiele innych ras, samce są oczywiście większe. Ich temperament również może się różnić. Samce są znacznie bardziej figlarne i chętne do zabawy z dziećmi, natomiast samice mogą być nieco bardziej nastrojowe i spokojniejsze. Samce są bardziej agresywne, jeśli chodzi o terytorium, a samice są łatwiejsze do wyszkolenia.

Mając to na uwadze, samiec bokser jest najlepszy, jeśli chcesz psa, który będzie bawić się z dziećmi, podczas gdy samice są najlepsze, jeśli chcesz łatwo go trenować.

Podsumowanie

Boksery są świetną rasą, jeśli chcesz mieć super zabawnego dużego psa dla siebie i swoich dzieci. Bokser jest wspaniałym psem rodzinnym, ponieważ jest lojalny, czuły, zabawny i świetny wokół dzieci i dorosłych. Każdy w gospodarstwie domowym pokocha posiadanie tego typu psa w domu – z wyjątkiem kota!

To powiedziawszy, nie kupuj Boksera, jeśli nie masz czasu lub miejsca, aby dać mu wszystkie uczucia i ćwiczenia, których potrzebuje. Pamiętaj, że Bokser potrzebuje dużo czasu na zabawę, aby pozostać szczęśliwym i zdrowym. Ten pies nie jest również najlepszy, jeśli masz już inne zwierzęta w swoim gospodarstwie domowym.

Chociaż bokser wymaga dużo ćwiczeń i może być nieco trudny w szkoleniu, to naprawdę jest wspaniałą rasą, jeśli jesteś gotów włożyć w to pracę. Ich zabawna i czuła natura jest radością dla otoczenia, co czyni je świetnym dodatkiem do każdego domu z dużym (i pustym) podwórkiem.