Czy psy potrafią stwierdzić, czy ktoś jest dobrym człowiekiem? Prosta odpowiedź brzmi jednoznacznie tak! Jednym z wielu powodów, dla których psy są niesamowitymi istotami, jest ich zdolność do zauważania i reagowania na fizyczne wskazówki ludzi. Jest to rodzaj szóstego zmysłu. My jako ludzie nie zawsze widzimy te wskazówki tak wyraźnie jak psy. Psy potrafią wyczuć z ogólnego języka ciała człowieka i jego energii, że są “dobre” lub “złe”.

Jeśli osoba jest nerwowa, niespokojna, zła lub wroga, wydziela pewien rodzaj energii, podobnie jak w przypadku, gdy osoba mówi głośno lub wykonuje dzikie gesty. To stawia psa w stan gotowości, czyniąc go niewygodnym i nerwowym.

Can Dogs Tell if Someone is a Good Person?

Znaki Twój pies zauważa dobro w osobie

Kiedy pies jest zrelaksowany, zwróć na to uwagę. Są zrelaksowane, ponieważ energia wokół nich jest zrelaksowana. Ludzie, którzy Cię otaczają, to ludzie, którzy otaczają również Twojego psa. Czy zauważyłeś swojego psa w stanie relaksu? Czy nie jest po prostu błogi do oglądania? Są wtulone w swoje łóżko lub na Twoich kolanach, oczy zamykają się, gdy głaszczesz ich futro i mówisz im jak są dobre.

Kochają swój czas z tobą. Jeśli ten spokój zostanie zakłócony przez maniakalną energię innej osoby, która wejdzie do pokoju lub na teren, zachowanie Twojego psa instynktownie się zmieni. Mogą stać się strzeżone, będą się płaszczyć, a nawet mogą warczeć i stać się agresywne, jeśli uważają, że energia innej osoby może wyrządzić Tobie lub im bezpośrednią krzywdę.can-dogs-tell-if-someone-is-a-good-person

Historia psów wyczuwających dobrego człowieka

Czy kiedykolwiek miałeś złego chłopaka lub dziewczynę, których twój pies nie lubił? Czy kiedykolwiek miałeś współpracowników w swoim domu, których twój pies nie lubił. Pies może wyczuć zło, tak samo może wyczuć dobro w ludziach. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym słynnym psom w historii. Z pewnością posiadały one zdolność dostrzegania dobra w ludziach. Były najbardziej lojalnymi i wiernymi najlepszymi przyjaciółmi nie tylko dobrych ludzi, ale ludzi robiących dobre uczynki.

Weźmy na przykład słynnego psa ze srebrnego ekranu, Rin Tin Tin, który był prawdziwym psem z czasów II wojny światowej, uratowanym z francuskiego pola walki przez amerykańskiego żołnierza. Ten żołnierz następnie wyszkolił słynnego owczarka niemieckiego i dostał go umieścić w ponad 27 filmów. Rin Tin Tin wiedział, że żołnierz jest dobry, ponieważ uratował psa od możliwej śmierci na polu bitwy. Pies wynagrodził go w naturze swoją wiernością.

Każdy kto ma telewizor zna Lassie, prawda? Czy wiesz, że Lassie, oddany najlepszy przyjaciel Timmy’ego, został sportretowany przez 10 pokoleń potomków oryginalnego Lassie, od 1945 do 2007 roku? Psy i dzieci są zarówno niewinne i dobre w swojej naturze, więc oczywiście ta drużyna dobrodusznych ludzi była uwielbiana przez miliony i miliony fanów.

Mamy też prawdziwe wierne psy dobrych, kochających właścicieli. Wielu słyszało niezwykle wzruszającą historię Hachiko, który codziennie po pracy witał swojego właściciela na stacji przez lata, aż pewnego wieczoru właściciel nie wyszedł z pociągu, umierając tego dnia na wylew krwi do mózgu. Hachiko wrócił, by czekać na swojego właściciela co noc przez 9 lat, aż do śmierci samego psa w 1935 roku. Dobre psy zdarzają się dobrym ludziom.

Jak możemy zapomnieć o naszych psach wojennych, psach z remiz, oficerach K9, psach terapeutycznych i wreszcie o psach poszukiwawczych i ratowniczych z 911? Te wszystkie psy pomogły dobrym ludziom zrobić dobre uczynki, aby pomóc innym ludziom. Tak długo, jak psy mają ten niezwykły szósty zmysł, który pozwala im wyczuwać dobro w innych, nigdy nie przestaną próbować być tam dla swoich dobrych właścicieli lub pomagać dobrym ludziom robić dobre uczynki!can-dogs-tell-if-someone-is-a-good-person

Nauka o tym, że psy wiedzą, że “dobra” osoba jest w pobliżu

Za tym, że nasze psy mają ten szczególny zmysł rozpoznawania dobrych i złych ludzi, stoją pewne fakty naukowe. Psy posiadają system węchowy, który nazywa się narządem womeronasalnym – ten narząd umożliwia psom wyczuwanie tego, czego nie widać. Jeśli wcześniej nie sądziłeś, że psy są niesamowite – nauka właśnie to udowodniła!

Psi zmysł węchu jest 100-1000 razy lepszy od ludzkiego, w zależności od rasy. Pies może wyczuć złego lub tak zwanego “złego” człowieka przez ich zwiększone tętno i przepływ krwi z powodu substancji chemicznych, które są emitowane przez powierzchnię naszej skóry; podobnie, mogą one również wyczuć prawdziwe szczęście u ludzi.

Niesamowite stworzenie – to imię twojego psa! Czy wiesz, że pies może nawet wyczuć feromony, które wywołują nastrój człowieka? Psy wyczuwają również fizyczne sygnały od ludzi – zarówno te związane z zachowaniem chwiejnym, jak i te związane z zachowaniem szczęśliwym. Oba są łatwo wyłapywane przez psy.can-dogs-tell-if-someone-is-a-good-person

Szkolenie psa, aby wyczuwał dobro w ludziach

Jest to trudne, ponieważ jak się dowiedzieliśmy, psy całkiem sporo mają ten instynkt, którego my, ludzie, nie posiadamy. Jeśli chcesz zapewnić, że twój pies jest ekspertem od tego instynktu, oto kilka wskazówek, jak je wyszkolić.

Jeśli twój pies prawidłowo identyfikuje osobę jako dobrą, nagradzaj ją smakołykiem. Jeśli pies prawidłowo identyfikuje osobę jako złą, nagradzaj ją smakołykiem. Psy są napędzane nagrodami. Po zakończeniu fazy nagradzania, spróbuj zastosować pochwałę niewerbalną, taką jak szybkie przytulenie lub poklepanie, a następnie pochwałę słowną. Psy dążą do tego, aby nas zadowolić. Jeśli wiedzą, że doceniasz ich wysiłki, będą pracować jeszcze ciężej, aby sprostać Twojemu uznaniu.

Jeśli pies wyczuje w kimś strach lub złość, będzie instynktownie chronił Ciebie, swoją osobę. Jeśli twój pies jest przyklejony do twojego boku, wpatrując się sztyletami w osobę wykazującą nienormalne lub nieprzyjazne zachowanie, są szanse, że wiedzą, że ktoś nie jest szczęśliwy.

Ilekroć zauważysz, że Twój pupil wykonuje psią pracę detektywistyczną w odniesieniu do dobrych lub złych ludzi w Twoim życiu – wielki stary uścisk, pocieranie po brzuchu, specjalny smakołyk, wycieczka do parku dla psów lub super-specjalny cichy czas na kanapie – tylko we dwoje jest doskonałą nagrodą. Psy chcą nas tylko zadowolić, musimy tylko być bardziej uważni na ich sygnały. Staraj się otaczać pozytywnymi, przyjaznymi ludźmi; Twój pies będzie Ci za to wdzięczny!divider-paw

Oznaki wskazujące na to, że Twój pies jest w pobliżu “złej” osoby

  • Nigdy nie krzycz ani nie bij psa za to, że robi to, co podpowiada mu instynkt.
  • Trzymaj psa blisko siebie na smyczy.
  • Jeśli negatywna energia nie rozprasza się, opuść ten obszar, abyś Ty i Twój pies nie czuli się zestresowani lub zaniepokojeni.