Tak, pies może jeść truskawki. Jeśli szukasz fajnego i bezpiecznego przysmaku, który pomoże wzbogacić podniebienie Twojego psa, truskawki są doskonałym wyborem. Podobnie jak wiele innych owoców, truskawki są zdrową przekąską dla psów. Inne opcje obejmują jabłka, arbuz, jagody i maliny.

Czy truskawki są zdrowe dla psów?

Kiedy nadchodzi sezon truskawkowy, zaczynamy włączać te świeże, smaczne owoce do naszej diety. To naturalne, że chcesz podzielić się tym pysznym smakołykiem ze swoim psim przyjacielem.

Dobrą wiadomością jest to, że chociaż psy mają różne układy trawienne i potrzeby żywieniowe, możesz podawać swojemu psu truskawki z umiarem jako bezpieczny i zdrowy przysmak.

Czy powinienem karmić mojego psa truskawkami w umiarkowanych ilościach?

Truskawki mogą mieć pozytywne korzyści zdrowotne dla psów, jeśli są podawane jak każdy inny smakołyk lub przekąska – w małych porcjach. Truskawki powinny być traktowane jako przysmaki i dlatego nie powinny stanowić więcej niż dziesięć procent dziennej dawki kalorii Twojego psa. Wykorzystaj to jako wskazówkę, aby truskawki, którymi karmisz swojego psa, nie spowodowały u niego przyrostu dodatkowych kilogramów.

Uwielbiamy jeść truskawki, ponieważ są słodkie, ale słodkie oznacza cukier. Dużo cukru, pochodzącego z owoców, nie jest korzystne dla psów. Utrzymanie spożycia cukru na minimalnym poziomie to kolejny powód, aby nie dawać psu zbyt wielu truskawek.

Jakie są korzyści zdrowotne z truskawek dla psów?

Truskawki są pełne antyoksydantów, które są niezbędne zarówno dla ludzi jak i psów. Przeciwutleniacze wspierają ochronę komórek w organizmie przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Pomagają również wspierać zdrowie w całym organizmie i mogą wzmacniać układ odpornościowy, potencjalnie odgrywając rolę w zwalczaniu lub zapobieganiu chorobom i dolegliwościom.

W skład truskawek wchodzą również:

  • Wysoka zawartość wody
  • Błonnik
  • Witamina C
  • Enzym wybielający zęby znany jako kwas jabłkowy

Jakie inne owoce są dobre dla psów?

Czy psy mogą jeść inne owoce? Tak!!! Borówki, maliny, jeżyny i żurawina to bezpieczne opcje również dla psów. Chociaż żurawina może być gorzka, a ogólnie psy nie lubią gorzkiego smaku. Nie wszystkie owoce są jednak bezpieczne dla psa. Niektóre – jagody jałowca lub jagody z pestkami – mogą być dla nich niebezpieczne do spożycia. Zawsze bądź ostrożny i sprawdź każdy nowy pokarm, zanim go podasz.