Nadejście zimy przynosi ze sobą lód, śnieg i ujemne temperatury. Kiedy rtęć spada, szybko udajemy się do środka, podkręcamy termostat i wtulamy się w kanapę. Wielu z nas zaprasza swoje psy, aby dołączyły do nas na kanapie i ogrzały sie z dala od zimowego chłodu, ale nie wszystkie psy mają tyle szczęścia.

Tysiące psów nadal spędza większość czasu na podwórkach, nawet w głębi zimy, kiedy nawet nie pomyślelibyśmy o wyjściu na zewnątrz bez kilku warstw dodatkowego ubrania.divider-paw

Oznaki, że twojemu psu jest zimno

Każdy właściciel psa musi rozpoznać znaki ostrzegawcze świadczące o tym, że pies zmaga się z zimnem. Istnieje kilka ważnych znaków ostrzegawczych, na które należy zwracać uwagę, więc upewnij się, że ściśle monitorujesz swojego psa, gdy tylko zrobi się trochę chłodniej.

Najbardziej oczywistym znakiem, że Twój pies odczuwa zimno jest to, że drży, trzęsie się lub trzęsie. Jest to sposób organizmu na wytworzenie ciepła, a trzęsący się pies to taki, którego należy jak najszybciej przenieść w ciepłe i suche miejsce.

Letarg, ogólne osłabienie, lub pies, który śpi więcej niż zwykle są również znaki ostrzegawcze, które nie powinny być ignorowane. Te ostatnie mogą wskazywać na hipotermię, która wymaga pilnej pomocy weterynaryjnej, podczas gdy ból związany z zapaleniem stawów może być również bardziej wyraźny w zimnej pogodzie, a psy mogą być powolne lub niechętne do poruszania się.

Inne oznaki tego, że Twój pies jest zimny to skomlenie lub marudzenie, zwijanie się w kłębek i ukrywanie się lub próby szukania schronienia, gdziekolwiek jest to możliwe.

Jednym z prostych sposobów na sprawdzenie temperatury psa jest dotknięcie jego uszu. Jeśli są one zimne, szczególnie wokół krawędzi, świadczy to o tym, że ciało psa próbuje się ogrzać. Kiedy tak się dzieje, zabierz je do środka tak szybko, jak to możliwe, aby mogły wrócić do normalnej temperatury.pug with pink suit on grass

Opieka nad psem w zimie

To, jak bardzo pies jest odporny na zimno, różni się w zależności od zwierzęcia, ale jest jeden czynnik, który jest stały dla wszystkich psów: najbezpieczniejszym miejscem dla Twojego psa, aby spędzić te zimne zimowe noce, jest wnętrze domu. Nie oznacza to oczywiście, że musi on dzielić z Tobą łóżko, ale nawet znalezienie dla niego ciepłego, osłoniętego miejsca w pralni może mieć kluczowe znaczenie dla przetrwania tych długich, zimnych nocy.

Młode szczeniaki i starsze psy są również bardziej podatne na zimno, dlatego mogą potrzebować szczególnej opieki i uwagi, gdy rtęć spada. A jeśli temperatura kiedykolwiek osiągnie zero, żaden pies nie powinien być pozostawiony na zewnątrz.

Ostatnią radą jest zapamiętanie kilku prostych wskazówek dotyczących opieki nad psem w zimie. Poznaj znaki ostrzegawcze, które mogą wskazywać na to, że Twój pies zmaga się z zimnem, trzymaj swojego pupila z dala od środków przeciw zamarzaniu i upewnij się, że Twój pies jest w zdrowym przedziale wagowym przez cały rok.

Kurtka dla psa – czy jest mu potrzebna? | Zwierzaki

Porady dotyczące bezpieczeństwa zimowej opieki nad psem

Rozpoznaj znaki ostrzegawcze. Obserwuj mowę ciała i zachowanie swojego psa pod kątem wszelkich oznak, że zmaga się z zimnem. Jeśli zauważysz jakiekolwiek symptomy, jak najszybciej zabierz psa do środka, gdzie będzie mógł się ogrzać.
Zapewnij mu ciepłe miejsce do spania. Schronienie jest kluczowe dla psów w zimie, ale również bezpieczne i ciepłe miejsce do spania. Upewnij się, że posłanie Twojego psa jest wystarczające, aby zapewnić mu komfort przez całą noc i że w miejscu snu nie ma przeciągów.
Wiedz, ile to za dużo. Z czasem wypracujesz sobie pogląd na to, ile zimna może tolerować Twój pies. Upewnij się, że zawsze pozostajesz w tych granicach i nigdy nie zmuszaj psa do wychodzenia poza jego strefę komfortu.
Kup kurtkę dla psa. Jeśli dla Ciebie jest zimno i potrzebujesz dodatkowych warstw, Twój pies w domu prawdopodobnie również będzie odczuwał chłód. Rozważ zainwestowanie w kurtkę lub płaszcz, aby pomóc swojemu psu zachować ciepło.