Właśnie przyniosłeś do domu nowego kota lub kotkę. Po zakupach wszystkich niezbędnych rzeczy, takich jak zabawki, żwirek, obroża i jedzenie, a także po zadomowieniu się Twojego futrzanego przyjaciela w nowym domu, pozostaje jeszcze jeden ważny krok: wybranie idealnego imienia. Dlaczego to zawsze kończy się najtrudniejszą częścią? Nazwy w schronisku są zawsze trochę szalone, więc prawdopodobnie będziesz chciał je zmienić.

Przy tych wszystkich ważnych rzeczach do przemyślenia, próba bycia kreatywnym i wymyślenia dobrego imienia dla nowego członka rodziny może okazać się wyzwaniem. Chcesz wybrać coś, na co zgodzą się wszyscy członkowie rodziny i coś, co nie będzie wymagało obszernych wyjaśnień, gdy będziesz mówił o swoim kocie przy innych.

Poniżej przedstawiamy kilka naszych najważniejszych wskazówek, jeśli chodzi o wymyślenie imienia dla kota.

Nie komplikuj za bardzo

Wybierz imię, które jest proste i łatwe do wypowiedzenia. Jeśli Twoje imię jest zbyt skomplikowane, Twój kot prawdopodobnie będzie zdezorientowany. Możesz również poczuć się głupio, wykrzykując jego imię, gdy chcesz, aby do Ciebie przyszedł.

Jeśli zdecydujesz się na długie imię, ponieważ ma ono jakieś osobiste znaczenie, to bądź gotowy na używanie skróconej wersji w codziennym użyciu. Jeśli na przykład jesteś fanem Władcy Pierścieni i chcesz nazwać swojego kota Samwise Gamgee, to użycie Sam będzie prostsze i łatwiejsze.

Wskazówka: Nadając imię swojemu kotu, wybierz imię składające się z dwóch lub mniej sylab. Więcej niż dwie sylaby lub trudna wymowa mogą sprawić, że Twój kot będzie zdezorientowany i nigdy nie nauczy się prawidłowo swojego imienia.

Weź pod uwagę inne imiona w domu

Staraj się nie wybierać czegoś, co brzmi zbyt podobnie do innych osób mieszkających w domu, dwu- lub czworonożnych. Jeśli masz psa, który ma na imię Joe, to wybranie imienia Mo dla Twojego kota może spowodować zamieszanie, gdy będziesz próbował zwrócić uwagę tylko jednego z nich.

Nie bądź zbyt zabawny

Możesz myśleć, że to zabawne, aby nazwać swojego kota granicznie nieodpowiednim imieniem, ale nie zapominaj, że musisz użyć tej nazwy podczas rejestracji u weterynarza. Będzie ono wywoływane w poczekalni, a Ty będziesz musiał powiedzieć swojej opiekunce, kolegom z pracy i członkom rodziny, jak nazywa się Twój kot.

Zastanów się nad jego osobowością

Czekając z nadaniem imienia do momentu przybycia kota, będziesz miał szansę zobaczyć, jaka jest jego osobowość, a to może zainspirować wybór imienia. Jeśli są to małe koty o zadziornej osobowości, może będziesz chciał wybrać coś takiego jak Brutal, Zadzior lub Cwaniak. Jeśli są zabawnymi rozrabiakami, może będziesz chciał pójść z Goofy.

Weź pod uwagę ich wygląd

Niektóre koty mogą mieć unikalne oznaczenia lub pewne rzeczy w swoim wyglądzie, które inspirują wybór nazwy. Jeśli jest to łysy sfinks, może będziesz chciał wybrać Yul, po słynnym łysym aktorze. Jeśli jest to rudy, może będziesz chciał wybrać Rusty, Ginger lub Rudy.

Dalsze inspiracje w nadaniu imienia kotu

Oprócz nazwania kota na podstawie jego osobowości lub wyglądu, istnieje wiele innych opcji inspiracji, jeśli masz problemy.

Ulubione sławne postacie

Jeśli masz ulubioną postać z ekranu lub literatury lub postać z historii inspiruje cię, może to wpłynąć na twój wybór. W ostatnich latach, na przykład, koty nazwane po postaciach z Gry o Tron stały się coraz bardziej powszechne.

Hobby

Czy jesteś fanem konkretnej drużyny sportowej lub gracza? Może jesteś entuzjastą ogrodnictwa i chcesz nazwać swojego kota po swoim najbardziej ukochanym małym kwiatku; Daisy, na przykład.

Nazwy mogą być inspirowane przez hobby, fandomy, studia, a nawet ulubione jedzenie lub napój (lub wino): Nie jest niczym niezwykłym usłyszeć o tym, że kot został nazwany Rioja lub Merlot.

A co z imieniem nostalgicznym?

Wybranie czegoś, co przywołuje miłe wspomnienia, może nadać nazwie większe znaczenie. Może chcesz nadać imię po ukochanym miejscu na wakacje lub po osobie, z którą byłeś blisko i z którą straciłeś kontakt. Może to być również coś zabawnego, jak na przykład nazwa ulubionego cukierka, gdy dorastałeś.

Przede wszystkim wybierz imię, które Ci się podoba

Nie stresuj się zbytnio drobiazgami. Jeśli Twój kot dobrze reaguje na imię, a Ty je lubisz, to naprawdę tylko to się liczy. Twojemu kotu nie będzie przeszkadzało, że imię jest zbyt powszechne, wyjątkowo wyjątkowe lub takie, które inni ludzie mogą uznać za dziwne.