Chociaż wszystkie psy są niezwykłe, jest coś wyjątkowego w posiadaniu małego psa. Małe psy mają złą opinię, ponieważ są zbyt delikatne, krzykliwe i mniej dynamiczne niż większe psy. Jednak życie z małym psem może być zabawne i ekscytujące, a do tego ma swoją własną serię dziwactw.

Uwielbiamy celebrować psy i bardzo doceniamy małe pieski. Są urocze i idealne jako towarzysze do noszenia w pobliżu i gotowe cię rozweselić. Oto kilka rzeczy, które znają wszyscy właściciele małych psów.

12 rzeczy, które zrozumieją tylko właściciele małych psów

Są małe, ale potężne

Właściciele małych psów wiedzą, że ich maleńkie psy są pełne osobowości. Istnieje wiele małych ras psów, które mogą dowodzić każdym stadem psów. Rasy miniaturowe, takie jak Chihuahuas i Shih Tzus, są znane ze mocnych charakterów, a istnieje wiele małych terierów, które odważnie stawiają czoła nowym wyzwaniom.

Nie daj się więc zwieść ich niewielkim rozmiarom. Wiele małych psów potrafi twardo stąpać po ziemii i jest pełnych niespodzianek.

Podróżowanie nie może być łatwiejsze

Małe psy są idealnym towarzyszem podróży. Zwykle mieszczą się w wielu limitach wagi zwierząt w liniach lotniczych i mogą łatwo odpoczywać w małym transporterze lub skulić się na twoich kolanach. Ich wyposażenie jest także mniejsze, więc łatwo jest spakować ich rzeczy do podróży, a ty nie musisz się martwić o noszenie zbyt dużego dodatkowego bagażu.

Ponieważ wiele małych psów mieści się w torbach transportowych i plecakach, mogą one towarzyszyć ci, gdziekolwiek idziesz. Wiele toreb transportowych dla zwierząt jest również zaprojektowanych tak, aby nie wymagały użycia rąk, więc możesz chodzić nosząc swojego psa z wygodą i łatwością.

Są niezwykle inteligentne

Małe psy są naprawdę dobre w zdobywaniu tego, czego chcą. Może to z powodu ich rozmiaru, ale te psy mogą być całkiem dobre w wymyślaniu, jak dostać się do trudno dostępnych miejsc. Są również bardzo urocze i są ekspertami w przekazywaniu zniewalających szczenięcych oczu, aby uzyskać od Ciebie dodatkowe smakołyki.

Można również znaleźć wiele inteligentnych ras małych psów, które są łatwe do szkolenia. Pudle, sznaucery miniaturowe i Fox Terrier to małe psy, które są znane z tego, że są niezwykle inteligentne i uwielbiają uczyć się nowych rzeczy.

Ubranka dla psów

Ludzie uwielbiają ubierać psy, zwłaszcza małe psy. Możesz znaleźć o wiele więcej opcji ubrań dla małych zwierzaków niż dla tych większych. Niektóre marki odzieżowe produkują tylko ubrania dla małych psów.

Ponieważ tworzenie ubrań dla małych psów wymaga mniej materiału, są one często tańsze niż ubrania wykonane dla większych psów. Możesz więc kupić więcej uroczych ubrań i akcesoriów dla swojego malutkiego psa w bardziej przystępnej cenie.

Głośne szczekanie

Małe psy mogą mieć jedne z najgłośniejszych szczeków. Wiele z nich może być również bardzo głośnych i wyrobić sobie nawyk szczekania na wszystko. Mogą szczekać za każdym razem, gdy zadzwoni dzwonek do drzwi lub gdy zobaczą osobę lub innego psa przechodzącego obok okna.

Na szczęście można zrobić kilka rzeczy, aby wyszkolić lub zapobiec nadmiernemu szczekaniu małego psa. Ponieważ wiele małych ras psów jest również inteligentnych, szkolenie jest przeważnie w miarę łatwe.

Ulubiona marka podkładów chłonnych

Małe psy są znane z tego, że trudno je wytresować ze względu na ich małe pęcherze. Tak więc wielu właścicieli małych psów musi używać podkładek, aby ich podłogi były czyste i wolne od wszelkich sanitarnych wpadek.

Nie zdziwilibyśmy się, gdybyś zyskał sympatię lub lojalność wobec konkretnej marki podkładek. Wielu właścicieli małych psów może odnieść się do uczucia rozczarowania, gdy ich preferowana marka jest niedostępna w lokalnym sklepie zoologicznym.

Spacery to pestka

Podczas gdy Ty robisz jeden krok, Twój mały piesek może zrobić już 10 kroków. Tak więc, nawet jeśli masz energicznego psa, zaspokojenie jego potrzeb w zakresie ćwiczeń może nie wymagać aż tak dużego wysiłku. Może wystarczyć 20-minutowy spacer. Podczas gdy dla nas jest to krótki czas, dla małych psów może to być odpowiednia ilość, ponieważ ich małe nóżki poruszają się szybko, aby nadążyć za Twoimi długimi krokami.

Kolejną zaletą spaceru z małym psem jest to, że jeśli zmęczy się w połowie drogi, łatwo jest po prostu wziąć go na ręce i nieść przez resztę drogi do domu.

Jesteś ekspertem od chowanego

Małe psy mają tendencję do grzebania się w poszukiwaniu ciepła, zwłaszcza jeśli mają krótsze włosy lub cienką sierść. Żyjąc z małym psem, prawdopodobnie stałeś się ekspertem w odnajdywaniu swojego malucha i znasz wszystkie dobre kryjówki.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, prawdopodobnie znasz również idealną przekąskę lub smakołyk, który sprawi, że Twój pies wybiegnie z wygodnej kryjówki w Twoje ramiona.

Są popularne i przystępne

Dobrze, że wiele małych psów uwielbia otrzymywać uwagę, ponieważ większość obcych osób uzna je za bardzo przystępne. Małe psy ogólnie wyglądają mniej zastraszająco niż duże i olbrzymie rasy psów. Mogą być nawet tej samej wielkości co niektóre wypchane zabawki, więc dzieci często mniej się ich boją. Prawdopodobnie straciłeś rachubę, ile razy musiałeś przypominać małym dzieciom, aby “były delikatne” podczas zabawy z małym psem.

Ponieważ wiele małych ras psów zostało wyhodowanych do towarzystwa, są one doskonałymi psami terapeutycznymi i mogą odwiedzać szpitale, domy opieki i inne miejsca, jeśli tylko przejdą odpowiednie szkolenie.

Wszystko staje się małe

Małe psy mają najmniejsze obroże, smycze i miski na jedzenie. Mają też malutkie legowiska, a nawet ich karma dla psów jest malutka. Z czasem zaczynasz się przyzwyczajać do widoku większej ilości małych rzeczy w domu i kupowania miniaturowych wersji produktów dla zwierząt.

Ze względu na małe rozmiary, produkty dla małych psów są często tańsze niż produkty dla większych psów.

Ostrożnie stawiasz każdy krok

Podczas życia z małym psem, prawdopodobnie nieświadomie stałeś się bardziej ostrożny z tym, jak chodzisz. Łatwo jest nie zauważyć małego psa i przypadkowo potknąć się o niego. Więc jesteś o wiele bardziej ostrożny ze swoimi krokami.

Mogłeś również rozwinąć nawyk patrzenia za siebie przed całkowitym odwróceniem się i zrobieniem kroku. Ostatnią rzeczą, jakiej byś chciał, jest nadepnięcie na psa, który podąża za tobą od tyłu.

Prawdopodobnie masz więcej niż jednego

Dlaczego poprzestać na jednym? Łatwiej jest opiekować się mniejszymi psami, ponieważ nie zajmują one dużo miejsca i zazwyczaj nie wymagają zbyt wiele ruchu. Nie musisz też martwić się zbytnio o dodatkowe wydatki na jedzenie i smakołyki, ponieważ mają one mniejszy apetyt niż większe psy.

Istnieje wiele małych ras psów, które są towarzyskie i dobrze dogadują się z innymi psami. Biszon kiędzierzawy, Boston Terrier, Spaniele i Mops to wspaniałe małe rasy psów, które są znane z tego, że są przyjazne dla innych psów.

Podsumowanie

To kończy naszą listę relatywnych rzeczy, które rozumieją właściciele małych psów. Kiedy zatrzymasz się i pomyślisz o tym, zdasz sobie sprawę, jak bardzo twój mały pies szkolił cię przez cały czas. Prawdopodobnie istnieje wiele mniejszych zmian w stylu życia, które musiałeś zrobić, które nie są na naszej liście. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, psy te wpływają na życie ludzi, a opieka nad tymi uroczymi i sympatycznymi towarzyszami jest zawsze przyjemnością.