Czy koty odczuwają miłość? To pytanie, nad którym zastanawiało się wielu właścicieli kotów. A odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca! Koty często dość mocno odczuwają miłość do swoich właścicieli i innych towarzyszy. Po prostu czasami są w tej kwestii nieco bardziej subtelne niż psy. Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: “Co koty myślą o swoich właścicielach?”. Odpowiedź jest taka, że myślą o nas całkiem wysoko. Od powolnych mrugnięć do mruczenia, ugniatania i podążania za tobą z pokoju do pokoju, koty okazują miłość na wiele unikalnych i wspaniałych sposobów.

Koty widzą w nas rodziców

Koty nie myślą o swoich właścicielach tylko jako o maszynach do jedzenia. W rzeczywistości widzą nas jako rodziców. Badanie z 2019 roku wykazało, że koty mają takie samo przywiązanie do swoich właścicieli, jakie niemowlęta wykazują wobec swoich rodziców. Kocięta w badaniu zachowywały się zrozpaczone, gdy ich opiekunowie odeszli i szczęśliwe i bezpieczne, gdy wrócili. Nadal zachowywały się w ten sposób rok później. Reakcje te były podobne do tego, jak ludzkie dzieci reagują na swoich rodziców.

Jak koty okazują miłość?

Skoro już wiesz, że koty naprawdę czują miłość, to jak nam ją okazują? Ludzie są ekspresyjni, wykorzystują język ciała, gesty rąk, mimikę twarzy, słowa i ton, aby pokazać, co czujemy. Koty mają swój własny sposób komunikowania się, który bardzo różni się od naszego.

Jeśli zrozumiesz ten koci “język”, możesz zobaczyć ich miłość okazywaną na wiele sposobów. Ale tak jak ludzie, każdy kot jest wyjątkowy. Niektóre z nich często pokazują te znaki, a inne są bardziej niezależne i pokazują je tylko od czasu do czasu.

Co oznacza, jak kot powoli mruga?

Powolne mruganie jest klasycznym językiem miłości kota. Dobre tłumaczenie powolnego mrugania brzmi: “Jestem teraz bardzo szczęśliwy, zadowolony i spokojny”. Jeśli kiedykolwiek zauważysz, że twój kot patrzy na ciebie i mruga bardzo powoli, spróbuj mrugnąć powoli z powrotem. To świetny sposób, aby powiedzieć kotu, że też go kochasz.

Co oznacza mruczenie kota?

Mruczenie może mieć różne znaczenia w języku kotów, ale w wielu przypadkach mruczenie oznacza, że Twój kot jest szczęśliwy, że jest blisko Ciebie. Jeśli przytula się do Ciebie i mruczy, to znaczy, że jest to miłość.

Co oznacza, jeśli kot siada na mnie?

Jeśli Twój kot siedzi lub kładzie się na Tobie, może to być znak, że Cię kocha. Może leżeć na Tobie z powodu bezpieczeństwa, jakie jej dajesz lub jako sposób na pokazanie, że należysz do niej.

Co oznacza, jeśli kot ma wysoko ogon?

Koty mają rozbudowany język ciała, którego rozszyfrowanie może zająć trochę czasu. Ich ogon jest jego ważną częścią. Koty z nadętym ogonem lub trzymane nisko mogą być zdenerwowane lub zestresowane. Jeśli natomiast Twój kot trzyma ogon wysoko, jest pewny siebie, bezpieczny i cieszy się na Twój widok.

Co oznacza ocieranie się kota o Ciebie?

Jeśli Twój kot gładzi Cię po głowie lub ociera się o Ciebie policzkiem, stara się nadać Ci swój “zapach” i pokazać światu, że należycie do siebie. Przenosi feromony na Twoje ciało, aby oznaczyć Cię jako część swojej rodziny. Dyfuzory uspokajające naśladują naturalne feromony uspokajające Twojego kota, sygnalizując, że obszar jest znajomy i bezpieczny. Feromony te mogą pomóc Twojemu kotu poczuć się bezpiecznie, szczęśliwie i zrelaksować się.

Co oznacza, jak kot pokazuje brzuch?

Podskakiwanie przed Tobą i pokazywanie brzucha jest oznaką zaufania. Może on radośnie turlać się przed Tobą lub po prostu leżeć na ziemi leniwie, brzuchem do góry. Pokazanie brzucha to prawdziwa bezbronność, a kot robi to tylko wtedy, gdy naprawdę Ci ufa i Cię kocha.

Co oznacza, jak kot za tobą chodzi?

Niektóre koty będą podążać za swoimi właścicielami z pokoju do pokoju, ponieważ je kochają. Wiedzą, że jesteś w trakcie czegoś interesującego i nie chcą tego przegapić! Twój kot może również wybrać spanie w pobliżu ciebie, nawet jeśli niekoniecznie na tobie.

Co oznacza, jak kot miauczy?

Tak, nawet miauczenie może być oznaką miłości. Koty mogą rozwinąć “język miauczenia” unikalny dla swoich właścicieli.3 Twój kot może witać Cię radosnymi miauknięciami, gdy wracasz do domu i wydawać krótsze, bardziej uporczywe miauczenia, gdy chce zwrócić Twoją uwagę. To wszystko jest oznaką miłości i koleżeństwa.

Co oznacza, jak kot ugniata?

Jeśli Twoje futrzane maleństwo Cię pielęgnuje lub ugniata, jest to kolejna oznaka miłości i przywiązania. Koty pielęgnują się nawzajem, aby wymieszać swoje zapachy i okazać zaufanie. Ugniatają się, aby pokazać, że są zrelaksowane i zadowolone, tak jak wtedy, gdy były kociętami. Oba są pewnymi oznakami miłości.

Nie musisz się już zastanawiać, czy koty czują miłość. Koty czują w swoich maleńkich serduszkach tyle miłości, że trudno im ją całą pomieścić. Musi się ona wylać w mruczkach, ugniatkach i powolnych mrugnięciach. Jeśli Twój kot jest jeszcze czasem trochę nerwowy, możesz zastosować produkty z feromonami, które pomogą mu poczuć się pewniej.