Tak, psy mogą jeść banany. Kuszące jest dzielenie się smacznymi owocami z psem, zwłaszcza gdy wpatrują się w Ciebie z upragnieniem.

Dobra wiadomość jest taka, że psy mogą jeść banany w rozsądnych ilościach jako okazjonalny przysmak. Nasi eksperci wyjaśniają, jak i kiedy podawać psu ten owoc, nie powodując zaburzeń trawienia.

Czy banany są zdrowe i dobre dla psów?

Tak, banany są dobre dla psów w małych ilościach. W przeciwieństwie do innych owoców, które mogą mieć toksyczne składniki, każda część banana jest bezpieczna dla twojego psa do jedzenia, w większości.

To nie znaczy, że nie ma żadnego ryzyka, chociaż. Mogą również nie uzyskać wszystkich korzyści odżywczych, które ludzie otrzymują z tego owocu, ale banany są dobrym i motywującym smakołykiem.

Dla psów najlepsze są banany obrane, ale jeśli Twój pies z entuzjazmem pożera jeden w całości, nie martw się. Skórki bananów nie są toksyczne dla psów w taki sposób, w jaki są skórki pomarańczy.

Zjedzenie nieobranego banana może spowodować u psa pewne zaburzenia dietetyczne, ponieważ może on nie być przyzwyczajony do błonnika zawartego w skórce. Zawsze najlepiej jest obrać ten owoc i pokroić go na odpowiednie wielkości porcji.

Pomimo niskiego ryzyka (w przeciwieństwie do winogron lub czereśni, które są złe dla psów), banany nie są tak pożywne, jak mogłoby się wydawać. Ponieważ porcje są małe, korzystne składniki odżywcze mogą nie robić różnicy.

Potas jest głównym składnikiem, z którym kojarzone są banany. Twój pies powinien spożywać uzupełnioną i zrównoważoną karmę dla psów; dlatego nie musiałbyś polegać na bananie, aby dostarczyć niezbędne składniki odżywcze.

Czy psy lubią banany?

Podczas gdy niektóre psy lubią banany, inne nie przepadają za nimi szczególnie. Możesz spróbować dać swojemu psu kilka plasterków bananów i zobaczyć, czy smakuje im ten przysmak.

Możesz karmić psa zwykłymi bananami lub wymieszać owoce z karmą dla psów lub niewielką ilością masła orzechowego. Twój pies może lubić zwykłe banany lub może preferować je zmieszane z innymi artykułami spożywczymi lub smakołykami.

Czy psy mogą jeść skórki od bananów?

Należy uważać na skórki. Skórki od bananów nie są toksyczne dla psów, lecz są trudne do strawienia i mogą powodować blokadę. Nawet bez skórki, karmienie psa zbyt dużą ilością bananów może spowodować rozstrój żołądka. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące tego, ile podawać psu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Kiedy banany są szkodliwe dla psów?

Banany mają wysoką zawartość cukru, co oznacza, że mogą być szkodliwe dla psów, jeśli zjedzą ich zbyt dużo. Podobnie jak inne owoce, banany zawierają naturalny cukier. Zbyt duża ilość jakiegokolwiek rodzaju cukru może spowodować przyrost masy ciała, co może prowadzić do innych problemów zdrowotnych.

Aby uniknąć tych niekorzystnych skutków, przestrzegaj zasady 90/10. Dziewięćdziesiąt procent dziennych kalorii Twojego psa powinno pochodzić z ich karmy dla psów, a pozostałe dziesięć procent z przysmaków.

Niektórzy ludzie myślą, że banany poprawią objawy zaburzeń trawiennych, takich jak biegunka, ale nie zawsze tak jest. Zamiast karmić psa większą ilością bananów, obserwuj jego spożycie pokarmu i zmniejsz jego ilość, aby zobaczyć, co toleruje. Jeśli biegunka i inne objawy nie ustąpią w ciągu 24 godzin, zadzwoń do lekarza weterynarii.

Jak należy częstować psa bananami

Jak wspomniano wcześniej, zapytaj swojego lekarza weterynarii przed podaniem psu lub szczeniakowi jakiejkolwiek nowej żywności. Mogą powiedzieć ci najlepszą wielkość porcji w oparciu o jego wiek, rozmiar i inne. Aby podać swojemu psu banana, obierz go i pokrój na odpowiedni rozmiar i podziel się z nimi smakołykiem.

Jeśli twój pies nie wydaje się lubić świeżych bananów, spróbuj zamrożonych. Zamrażając banany – lub inne owoce lub warzywa – tworzysz inną teksturę i temperaturę dla swojego psa. Ta nowa konsystencja i temperatura może zachęcić psa do spożycia smakołyku.

Jeśli masz szczeniaka i kusi Cię, aby pozwolić mu spróbować banana, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Szczenięta potrzebują specyficznej diety dla ich wzrostu i rozwoju. Dodane kalorie z bananów i innych owoców mogą przeszkadzać.

Jeśli przestrzegasz tych zaleceń, możesz śmiało zapewnić swojemu psu specjalne przysmaki, takie jak banany. Jeśli masz więcej pytań na temat tego, jakie owoce możesz podawać swojemu psu, dowiedz się, co polecają nasi eksperci na naszej stronie poświęconej zwierzętom.

DIY Bananowy przysmak dla psa

Wiele psów będzie cieszyć się słodkim, skrobiowym smakiem zwykłego banana, ale jeśli czujesz się ambitny, możesz zrobić ten smaczny smakołyk – bez konieczności pieczenia!

Będziesz potrzebował:

  • Dojrzały banan
  • Gałka masła orzechowego (najpierw sprawdź, czy nie zawiera ksylitolu)
  • Plasterek łagodnego sera
  • Blender
  • Zabawka z możliwością napełniania, np. Kong

Instrukcje:

Połącz w blenderze banana, masło orzechowe i ser, aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Rozsmaruj ją na zabawce lub wypełnij jej wnętrze i zamroź.