Czy psy mogą jeść jabłka? Krótka odpowiedź brzmi tak, psy mogą jeść jabłka, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim nakarmisz je swoim psem.

Te owoce są pełne składników odżywczych, które mogą być korzystne dla zdrowia psa, ale istnieją pewne niebezpieczeństwa, na które należy zwrócić uwagę, takie jak rdzenie i nasiona. Jak w przypadku każdej dobrej rzeczy, umiar jest kluczem, ponieważ zbyt wiele jabłek może spowodować rozstrój żołądka i jelit u psów.

Jeśli podasz je swojemu psu prawidłowo i bezpiecznie, są to zdrowe czasami smakołyki, które mogą być dość orzeźwiające i smaczne. Zawsze musisz zapytać swojego lekarza weterynarii przed podaniem psu ludzkiego jedzenia, w tym jabłek. Oto, co powinieneś wiedzieć o karmieniu jabłek dla psów.

Czy psy mogą jeść jabłka?

Plastry jabłka stanowią pyszną, zdrową przekąskę dla Twojego psa i mogą pomóc w utrzymaniu czystych zębów i świeżego oddechu. Jednak rdzeń jabłka i nasiona jabłek szczególnie mogą być szkodliwe dla psów. Nasiona jabłek zawierają niewielką ilość cyjanku, który uwalnia się, gdy są łamane lub żute. Samo połknięcie kilku pestek jabłka raczej nie wyrządzi psu krzywdy, ale najlepiej je usunąć i uniknąć ryzyka.

Czy psy lubią jabłka?

Psy są wszystkożercami, co oznacza, że lubią jeść owoce, warzywa, mięso i ryby. Jabłka mogą być zdrowym dodatkiem do ich diety i idealną przekąską dla seniorów. Niektóre psy lubią jabłka, a niektóre mogą ich nie lubić.

Psy o słodkim zębie również uwielbiają różne smakołyki z jabłek, podczas gdy pozostałe mogą preferować jedzenie jabłek na surowo.

Jak podawać jabłka psom?

Wiele psów uwielbia satysfakcjonujące chrupanie tego fajnego przysmaku, a także jego smak. Oczywiście, psy uwielbiają jeść jabłka na surowo, ale można również przygotować jabłkowe smakołyki z przepisami przyjaznymi dla psów.

Najprostszym sposobem przygotowania pieczonych chipsów jabłkowych dla psów jest pieczenie cienko pokrojonych (i rdzawych) plastrów jabłek w temperaturze 100 stopniach Celsjusza przez dwie godziny, aż do całkowitego chrupania.

Jabłkowe ciasteczka z masłem orzechowym są przeznaczone do trafienia w słodki punkt Twojego psa. Połącz cztery filiżanki zmielonej mąki owsianej, 2/3 filiżanki niesłodzonego sosu jabłkowego, pół filiżanki masła orzechowego i dwa jajka. Wytnij ciasteczka i piecz przez 20 do 25 minut w temperaturze 170 stopni Celsjusza

Jednym z naszych ulubionych przepisów jest na precle jabłkowe dla psów, łatwy do wykonania smakołyk, który zawiera tylko trzy składniki: mąkę migdałową, jajka i niesłodzony sos jabłkowy.

Czy jabłka są dobre i zdrowe dla psów?

Tak, są, bez żadnych wątpliwości. Jabłka mogą być pożywnym przysmakiem dla Twojego psa, ponieważ są bogate w kilka minerałów, witamin, kwasów tłuszczowych i włókien. Są to witaminy C, A, K, cynk, błonnik i żelazo, które są niezbędne w:

  • Wzmocnieniu układu odpornościowego
  • Zmniejszaniu ryzyka wystąpienia wielu chorób kości
  • Poprawieniu pracy układu trawiennego
  • Łagodzeniu dolegliwości skórnych
  • Zapobieganiu rozwojowi nowotworów

Czy psy mogą jeść sos jabłkowy?

Tak, psy mogą bezpiecznie jeść zwykły sos jabłkowy! Jednak sos jabłkowy zazwyczaj zawiera dodatek cukrów, więc zawsze wybieraj niesłodzony sos jabłkowy i podawaj go z umiarem.

Możesz zamrozić sos jabłkowy w foremkach do kostek lodu i podzielić się nim z psem po długim spacerze lub w gorący letni dzień.